بازی های نظامیان جهان ؛ پایان کار تیم کشتی آزاد ایران با یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز

بوسیله گزارش روابط اشتراکی فدراسیون کشتی، پیکارهای کشتی آزادهفتمین پرگیر ورزش های نظامیان دنیا روزهای 29 و 30 نرمی ماه در قریه ووهان چروک برگزار شد که در پایان تیم ایرانتوسط محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال طلا، یداله محبی در حد 125 کیلوگرم صاحب نشان نقره و احمد بذری تو پیمانه 86 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

داخل وزن 65 کیلوگرم مهران شیخی تو دیدار نخست با مولود 13 پهلو 2 مغلوب کیم هان سونگ دارنده نشان برنز آسیا از کره شمالیشد و با توجه به شکست این کشتی انسداد مقابل واسیلی شوپتار از اوکراین، شیخی از دور هم چشمی ها کنار رفت.

در قطع 86 کیلوگرم احمد بذری درون مبارزه شروع طبق آرتور نایفونوف، دارنده علامت برنز جهان ازروسیه با نتیجه 6 پیاده شدن 3 مغلوب شد اما با توجه به حضرت حریفش درون دیدار فینال، بوسیله گروه بازنده ها رفت و در این گروه با مولود 10 پیاده شدن 0 موافق لی سئونگ دانگ از جبر جنوبی بوسیله پیروزی رسید و تو کشتی پس ازآن با حاصل 7 کنار 2  احمد آیبویف از فرانسه را مغلوب کرد و راهی ملاقات رده بندی شد. بذری در این بازدید طبق آدیلت داولومبایف، دارنده علامت برنز بازی های آسیایی از کشور قزاقستان با خراج 14 بر 5 برنده بازی شد و به نشان برنز دست یافت.

در اندازه 97 کیلوگرم محمدحسین محمدیان تو کشتی نخست با نتیجه 13 کنار 2 مقابل آندری ولاسوف از اوکراین پیروز شد و در دور پس ازآن با نتیجه 12 کنار 0 محمد فردج از الجزایر را بازنده کرد و در نیمه نهایی ولادیسلاو بایتسایف، پیروز اروپا از روسیه را با خراج 11 پهلو 0 از پیش رو برداشت و راهی بازدید فینال شد. محمدیان در فینال در رزمگاه با الکساندر هوشتین، دارنده علامت نقره اروپا از کشور بلاروس با نتیجه 3 کنار 2 به برتری رسید و به علامت طلا دست یافت.

در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی در مبارزه نخست با نتیجه 10 بر 0 ویتالی پاسنیاک از ملک بلاروس را شکست خورده کرد و در دور بعد ژی وی دنگ از کشور گره را با نتیجه 3 بر 1 از پیش رو برداشت و راهی مرحله شقه نهایی شد. محبی درون این مرحله نیز با نتیجه 11 بر 0 مقابل یوانیس کارگیوتاکیس از ملک یونان فاتح شد و به دیدار فینال راه یافت. محبی در دیدار فینال مقابل طاها آکگول، فاتح المپیک و دنیا از ترکیه با حاصل 3 به خشکی امدن 0 مغلوب شد و به نشان نقره رسید.

این مسابقات در 6 معادل المپیکی برگزار می شود که هر کشور مجاز به همکاری 4 سفینه انسداد در هر رشته می باشد.