Mojo Vision، تولیدکننده ی اولین لنز تماسی هوشمند دنیا

 Mojo Vision، استارتاپ متاخر سیلیکون ولی در حال طراحی «اولین لنز تماسی هوشمند داخل دنیا» است. این لنز مجهز بوسیله صفحه ی نمایشی است که می تواند دید کاربر به دنیای پرگیر را بهبود دهد. موجو ویژن که نمونه ی اولیه ی این دشت را هفته ی گذشته تو نمایشگاه CES به ارائه درآورد، حالا آماده است درباره ی ترقی ی آن صحبت کند.

شعار موجو ویژن از تولیدلنز تماسی هوشمند، داخل درجه ی نخست کمک بوسیله افراد کم بینا است. این لنز لایه های بهبودیافته ای از گیتی را ارائه می دهد و با مداقه و بزرگنمایی به بهبود دید افراد دستیار می کند. نمونه ی عرضه یافته در CES، شامل صفحه ی نمایشتک ته رنگ و سبز متصل به یک باتری بزرگ بود. موجو ویژن برای عرضه ی نهایی این دشت به خاص برای مدل های پزشکی، احتیاج بوسیله تأییدیه ی موسسه غذا و دوا دارد.

فناوری موجو درون لنزهای سخت صلبیه، تعبیه شده است. این لنزها دارای بخشی پیازی هستند که متین بالای سطح چشم استراحت می گیرد. طبق ادعای موجو ویژن، این لنز حاضر به صفحه ی نمایشی با دقت ۱۴ هزاره ppi (برای مقایسه، دقت صفحه ی عرضه آیفون ۱۱، تنها ۳۲۶ ppi است) و یک حسگر تصویر، رادیو و حسگر حرکتی است که برای دستیار به پایدارسازی و برهم نهی تمثال تو آن تعبیه شده اند.مقاله های مرتبط:ساخت لنزهای تماسی که با چشمک زدن تمرکز و بزرگنمایی را تحول می دهندنسخه ی اکسپلورر گوگل گلس با دریافت آخرین بوسیله روز رسانی، به خط پایان رسید

با اینکه موجو مدعی تمام امکانات است، هنوز دموی کاملی از لنز را بوسیله نمایش در نیاورده است. فناوری ورق ی نمایش، درون معاشرت چشم فقره می یواش (استراحت اعطا کردن آن روی چشم هنوز مجاز نیست) ولی نیاز به یک باتری اکسترنال و پردازنده دارد. به گفته ی موجو ویژن، افراد می توانند خلال شب، لنز خود را بیرون کنند و از طریق سیستم القای اختصاصی آن را شارج کنند.

موجو تو بخشی از دموی خود، عملکرد صفحه ی نمایش را برای بهبود سررشته افراد به خاص افراد کمینه بینا در تیرگی را شرح داد. نسخه ی دمو براساس یکی از جدیدترین الگوریتم های کشف، مخلوق شده است که نگرش اشیا داخل اتاق را نشان می دهد. دمو عملکرد دهش داشت ولی عملکرد لنز به معیارهای بیشتری وابسته است.

کمال مطلوب بازپسین موجو ویژن، تولید لنز تماسی با عملکرد متشابه Google Glass است: ورقه ی نمایشی که اطلاعات به هنگام و پرمنفعت را بدون نیاز به برداشتن تلفن همراه، ارائه دهد. با این اختلاف که لنز تماسی تحت است و چالش های اجتماعی گوگل گلس را بی آرامی ندارد؛ از طرفی، تعبیه ی فناوری در شیئی کوچکتر از یک سکه، کار دشواری است. به گفته ی موجو، کاربران امکان پذیر است بخاطر ارتباط و تماس، نیاز به پوشیدن متعلقات بیشتری داشته باشند و توان پیگیری چشمی را برای دید کاربرها پیشنهاد می دهد. به گفته ی یکی از تست کنندگان میوه:درحالی که هدست VR HTC Vive را پوشیده بودم، قابلیت ردیابی چشمی برایم درمانده کننده وجود. موجو می گوید به این قابلیت عادت می کنید اما غلام پس از چند دقیقه حس سردرد داشتم.

موجو ویژن درنظر دارد لنز تماسی هوشمند خویشتن را به مشتریان حقوق بگیر و فردی بفروشد. ابتدایی نسخه های این محصول به کمک افراد مبتلا به اختلال های بینایی می روند. این شرکت موفق به جذب تنخواه ی بسیار از ۱۰۰ میلیون دلار برای توسعه ی فناوری خود شد. هنوز دست خط زمانی مشخصی برای ارائه ی اولین لنزهای تماسی به بازار وجود ندارد. البته موجو امیدوار است این محصول تا دو سال آینده ارائه شود.لنز تماسی موجو ویژن، بوسیله بهبود دید افراد کم بینا کمک می کند

موجو اندوه امکان پذیر است مشابه بسیاری از پوشیدنی ها با مشکلاتی روبه رو شود. مشکلاتی مثل توان همکاری و سازگاری بین پلتفرم ها. استفاده این محصول برای افراد مبتلا بوسیله اختلال شایعه منحصربه فرد و سودمند است ولی بخاطر جلب خرسند طیف گسترده تازگی از مخاطب ها و افزایش کاربرد روزمره، نیاز به دلایل اقناع کننده تازگی دارد. (این شرکت هنوز درباره ی قیمت لنزها چیزی نگفته است اما می گوید لنزها باید سالانه تعویض شوند). لنزهای هموار بوسیله اینترنت می توانند برای کاربران آندرویدی کار کننده باشند که می خواهند بدون نهفتن عینک های AR، نوتیفیکشن ها را ببینند؛ اما موجو هم شبیه بسیاری از محصولات پوشیدنی، برای دسترسی به iMessage آیفون، دچار دشوار می شود.

موجو یکی از بزرگ ترین انفراد ها یعنی تعبیه ی صفحه ی نمایشی کوچک در لنز تماسی را برطرف کرده است اما هنوز باید درستی عملکرد محصول را ثابت درنگ و فراتر از آن، اجتماع و مخاطب هم باید با ایده ی لنزهای تماسی AR، احساس استراحت کند.

 بیشتر بخوانید:اپل احتمالا سال آینده آیپد پرو 5G مجهز به نمایشگر مینی LED را ارائه می کندهواوی دو پتنت متاخر بخاطر نمایشگر کشویی ثبت کردسامسونگ به تعاقب نمایش تبلتی با نمایشگر مبصر پر حرارت استپتنت جدید شیائومی حاکی از گوشی جدیدی با نمایشگر Waterfall استمانیتور گیمینگ BenQ با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز و زمان پاسخ دهی ۰/۵ میلی ثانیه معرفی شد