پتنت گوگل: ساعت هوشمند با پشتیبانی از ژست های حرکتی

یکی از منحصربه بی همتا ترین استعداد های گوشی گوگل پیکسل ۴ نصیب مندی آن از جهیز موشن سنس (Motion Sense) بود که با اتکا به خشکی امدن ژست های حرکتی کار می کرد و برخی ویژگی های جالب به همراه می آورد. به لطف سیستم موشن سنس، پیکسل ۴ می توانست ژست های حرکتی کاربر را از بور ای ویژه تشخیص دهد. درست است که کارکرد سیستم موشن سنس تا قطع زیادی محدود بود؛ اما در هرصورت این سیستم در ادامه ی کار پتانسیل متجاوز زیادی برای پیشرفت دارد. 

گوگل درون حاشیه ی بالایی پیکسل ۴ چندین حسگر جای داده بود که پشتیبانی از ژست های حرکتی مبتنی بر سیستم موشن سنس را به گوشی اضافه می کردند. موشن سنس امکان کنترل گوشی های قوم ی پیکسل ۴ را بدون نیاز بوسیله لمس صفحه نمایش، مهیا می کرد. قابلیت موشن سنس پیکسل ۴ و ۴ ایکس ال از فناوری اختصاص ی گوگل با شهرت پروژه ی Soli بهره می گیرد. آن نعوظ که گوگل می گوید  پردازش های مربوط بوسیله موشن سنس به رخساره محلی داخل خویشتن پیکسل ۴ اتفاق می افتند و بوسیله فضای ابری فرستاده نمی شوند.

بااین حال آمار علامت می دهد کاربران درنهایت از موشن سنس پیکسل ۴ استقبال چندانی نکردند؛ بجهت همان طور که گفتیم، موشن سنس قابلیت های زیادی را بوسیله کاربر نمایش نمی دهد. پیکسل ۴ نسبت به رقبایش باتری درمانده تری دارد و همین موضوع همواره موردانتقاد دارندگان این گوشی بوده است. کاربران می گویند استفاده از موشن سنس باعث می شود پیکسل ۴ عمر باتری بدتری نمایش دهد و به همین دلیل تمایل چندانی به این سیستم ندارند. گزارش های اخیر می گویند عدم استقبال از موشن سنس باعث شده است گوگل غرض بگیرد از آن در نسل بعدی گوشی هایش یعنی پیکسل ۵ مصرف نکند.

با همگی ی این ها چنانچه از پنجره ی متخصص به موضوع بنگریم، موشن سنس قابلیتی تحسین برانگیز است و بزرگی خاصی دارد. گوگل بوسیله منظور مجهز سازی امکان استفاده از سیستم موشن سنس، پیکسل ۴ را به تراش ای اختصاص تحت نشانی سولی (Soli) مجهز کرده است. معلومات رسمی مدال می دهند گوگل به مشیت تاسیس تراشه ی سولی تلاش زیادی به حکم بسته است.

گوگل هموار نشان داده اگر آینده ای روشن بخاطر سرویس یا فناوری خاصی متصور نشود، آن را بخاطر ابد کنار می گذارد. بنابراین ازلحاظ تئوری امکان دارد که این شرکت بوسیله نعوظ کلی تراش ی سولی و سیستم موشن سنس را کنار بگذارد. بااین حال اعلام جدید، خلاف این موضوع را بیان می کنند. درواقع به نظر می رسد گوگل بوسیله فکر استفاده از موشن سنس تو گجت های پوشیدنی افتاده است. 

روز گذشته رسانه ی پتنتلیاپل گزارشی متاخر منتشر کرد که به روزگار هوشمند گوگل بستگی دارد. کنار این ماخذ گفته می شود به لطافت پتنتی جدید در دفتر علائم تجاری و سندهای ثبت ابتکار ایالات متحده (موسوم به USPTO) ثبت شده است که طراحی منتسب به نوعیساعت هوشمند را مدال می دهد.

زمانه هوشمندِ به تصویر کشیده شده در پتنت موردبحث از ژست های حرکتی پشتیبانی می کند؛ به طور دقیق تر، کاربر بخاطر برقراری تعامل با ساعت باید مشت خویشتن را لول دهد. اگر این گفته ها بخاطر شما آشنا هستند، بهتر است بدانید که گوگل مدت ها پیش در سال ۲۰۱۶ به خلال معرفی کردن پروژه ی سولی مدعی شده وجود این فناوری خاص چنین قابلیتی را نمایش می دهد.

همان طور که تو تصویر پایین تر می بینید، پتنت موردبحث تنوع بالایی از ژست های حرکتی را مدال می دهد که به منظور برقراری تعامل با ساعت می توانید بوسیله آن ها تکیه گاه شوید:

برای مشاهده ی تصویر بالا درون ابعاد اصلی روی آن کلیک کنید

به منظور مصرف از گوشی های هوشمند، آن ها را تو دست می گیریم و با انگشت ازطریق ورقه ای لمسی، به برقراری تعامل می پردازیم؛ این حقیقت باعث شد پروژه ی سولی داخل گوشی پیکسل ۴ چندان مورداستقبال واقع نشود. کاربران می گویند تا وقتی که می توان به شیوه ی معمولی به شکلی سریع العمل با گوشی تعامل پایدار کرد دلیلی بخاطر استفاده از ژست های حرکتی نمی بینند. بااین حال گجت های پوشیدنی نظیر ساعت های هوشمند پتانسیل بیشتری بخاطر یکروز گرفتن از مزیت های پروژه ی سولی دارند. 

برای مثال تصویر کنید روزگار هوشمندی در دست دارید که بوسیله پروژ ه ی سولی مهیا شده است و می توانید ازطریق آن بوسیله کنترل لوازم مختلف خانه ی هوشمند بپردازید. می خواهید ماشین را از گاراژ بیرون کنید؟ تنها کافی است دست خویشتن را رو به درِ مکانیکی بگیرید و با نوعی ژست حرکتی خاص، نسبت به بازکردن آن اقدام کنید. همین شهید ها را می توانید به نمونه هایی دیگر همانند روشن کردن تلویزیون شمول دهید. بدین نظم به این نتیجه می رسید که پروژه ی سولی پتانسیل زیادی برای گجت های پوشیدنی دارد.

امروزه در مسکن های هوشمند افزار متنوعی یافت می شوند. بر همین شالوده گجتی قرین به ساعت هوشمند که بتواند آن ها را کنترل کند، بسیار کاربردی و مفید خواهد حیات. داخل دید داشته باشید که ثبت پتنت لزوما به تولید محصول بازپسین اشاره نمی یواش. احتمال دارد هیچ گاه شاهد عرضه ی پیکسل واچ یا هر گجت پوشیدنی دیگر که بوسیله پروژه ی سولی مهیا باشد، نباشیم.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درون این بنیاد دارید؟بیشتر بخوانید:مشخصات ویوو X50 پرو پلاس فاش شددودل جدید گوگل، زیبایی های مجمع الجزایر گالاپاگوس را بوسیله تصویر می کشداندروید استودیو 4 گوگل منتشر شدابزار گوگل مبتنی به خشکی امدن واقعیت افزوده بوسیله کاربران در حفظ کردن فاصله گذاری اجتماعی دستیار می کندگوگل میلیون ها دید منفی اپلیکیشن تیک مو در هند را پاک کرد